Film Tavsiye

Tam Bir Fantastik Film: The Maze Runner 1

Maze Runner İnceleme
tarafından yazıldı tavsiye

 Kimler sıkıldı ve çok heyecanlı bir film istiyor ? İşte doğru yerdesiniz. Bugünkü filmimiz 2014 yılında çıkmış olup bir romandan uyarlama , bilim kurgu ve gizem filmidir. 3 seriden oluşuyor ve her seri birbirinden ayrı heyecanı sizlerle buluşturuyor. Film yönetmeni seri sonlarında olayı kesmiyor gayet o serideki hikayenin bitmesine izin veriyor. Tabi 2. Ve 3. Serilere de bir şeyler kalmalı değil mi ?

Filmimiz Thomas adlı baş karakterimiz üzerinden yürümekte. Thomas bir gün kendini hafızasını kaybetmiş bir şekilde kendini bir asansörde bulur. Asansör durduğunda yaşıt bir grup gencin arasında kendini bulur. Bulundukları yeri bir köy olarak tanımlandırabiliriz. Oradaki gençler de tabii ki  Thomas gibi hafızasını kaybedip asansör ile oraya getiriliyor ve hepsinin orada bulunma amaçları haliyle ortak olmakta.Köyün etrafı her gün çok kısa sürelerle açılan tamamen duvardan oluşan bir labirent ile çevrili. Gençler hem köyde yaşam mücadelesi veriyor hem de duvarların açıldığı belli saatlerde aralarında seçilmiş hızlı seçkin kişiler tarafından labirente girip bir çıkış yolu bulmaya çalışıyor. Fakat bir sorun var. Labirent mekanik bir yapıya sahip ve her gün kendi kendine değişmektedir. İçeride bulunan yaratıklardan hiç bahsetmiyorum bile sizi gerçekten çok şaşırtacaklar 😊.

Thomas ise daha çok yaratıklar ile mücadele etmek ister ve çıkış yolunu keşfetme peşindedir fakat köyün lideri olan başka bir genç yaratıklarla mücadele etmenin yalnızca kendi zararlarına olacağını düşünür ve Thomas’a karşı durur. Bu sebepten hem köyde bir çatışma olur hem de bir yandan Thomas çıkış mücadelesi vermeye çalışır.

Bu film beklentilerinizin büyük bir kısmını karşılayacaktır. Dediğim gibi film 3 seriden oluşmakta ve her seri daha da heyecanlı olacaktır. Thomas çıkış umudunu bulmak için varını yoğunu ortaya koyacak ve sizi ekrana bağlayacak…Gelin beraber fragmanı izleyelim.

About the author

tavsiye

Yorum Bırak

- Şubemiz Darıca evden eve nakliyat gebzeevdenevenakliyat- 2018 izmit evden eve nakliyat-kocaeli evden eve nakliyat