Dizi Tavsiye

Bir Garip Dizi: Vikings

Vikings İnceleme
tarafından yazıldı tavsiye

Viking dendi mi akan sular durur. İnsanların hayranlıkla başlayıp bir çırpıda bitirdiği ve bitirdiği için ayrı üzülen yeni sezonu beklemek zorunda kaldığına ayrı üzülen izleyicilerine sahip dizimiz. Ya da neymiş bu vikings diyerekten gelen okurlarımız, hoşgeldiniz. Bugünkü dizi tavsiyemiz Vikings’den yana. Garipliğimizi bu diziye bahşediyoruz.

!!! Konu içerisinde spoiler’lar yer alabilir. Lütfen dizi hakkında spoiler almak istemiyorsanız bir paragraf atlayın 🙂

Gerçek tarihi yansıtan dizi de kral Ragnar ile vikinglerin savaşçıl bir şekilde sürdüğü hayatı konu almaktadır. Tabiki vikinglerin olduğu yerde savaş, aksiyon olmaz mı… Dolu dolu aksiyonun yer aldığı, “ayy tamam doydum” dediğiniz zamanların sık sık geldiği dizimizde yok yok. Yeri geldiğinde kardeş kavgaları, yeri geldiğinde viking İngiltere savaşları yaşanacak, ellerimiz titreyerekten sabırsızlıkla diğer bir bölümü bekleyeceğiz. En basitinden konu Viking kralı Ragnar’ın krallığını yönetimini ve kendisinin ölümünden sonra yaşanacak mübadelere, olaylara yer vererek bizlere güzel zamanlar yaratacaklar.

Mart 2013’de yayınlanan Vikings akıllarda birçok şey bırakarak dur durak bilmeden devam ediyor. “İF I HAD A HEARTH” sözlerini bağıra bağıra yorulmadan söylediğimiz, Kattegat evimiz Ragnar babamız olarak bildiğimiz güzel mi güzel dizi, Vikings. Kanada ve İrlanda ülkelerinin birlikte hareket ederek çıkardığı dizinin baş rollerinde üst düzey kişiler yer almaktadır. Travis Fimmel -Sakallı Dayımız- ve Katheryn Winnick -Sarışın Ablamız- rolleri kapmış, olması gerektiği gibi de rollerini yerine getirmişler. History kanalında yayınlanan Drama – Aksiyon dalındaki dizi ilk günden beri büyük bir kitleye hitap ediyor ve kitlesini daha da arttırmaya devam ediyor. Aklınızda bulunsun dizimi 5.sezon 2. yarısı için ara vermişti. Dün itibari ile 11.bölüm ile devam etmekte…


Fragmanla da sizi baş başa bırakıyor, diziye bir an önce başlamanızı tavsiye ediyoruz. Garip tavsiyeden herkese iyi seyirler.

Bu arada “IF I HAD A HEARTH” deyip de bunun ne olduğunu göstermeden olmaz. Eğer ana müzik neymiş böyle derseniz. 

About the author

tavsiye

Yorum Bırak

- Şubemiz Darıca evden eve nakliyat gebzeevdenevenakliyat- 2018 izmit evden eve nakliyat-kocaeli evden eve nakliyat