Dizi Tavsiye

Bir Garip Dizi: Peaky Blinders

Peaky Blinders İnceleme
tarafından yazıldı tavsiye

Peaky F*cking Blinders olarak bildiğimiz, ağzımızda yer edinmekle kalmayıp kalbimizde taht kuran 2013’den bu yana garip mi garip güzel mi güzel sahneleriyle bizi kendine bağlayan dizimizleyiz. Onca popüler dizi varken popülerliğini çok ortaya koymayan ama birçok diziye de kafa tutacak kaliteye sahip özellikle baş rolün harika oyunculuğuyla tadından yenmez, bakmaya doyulmaz Peaky Blinder nedir, ne değildir?

2013 yılında Steven Knight tarafından oluşturulan dizimiz, Cillian Murphy ile birçok ödüle layık görülmüş. En iyi drama dalında BAFTA televizyon ödülü vb. birçok ödüle sahip. Konusu drama ne kadar yatkın olsa da yer yer aksiyonu da barındırmaktadır. Peki, sadece Cillian Murphy mi? Çoğu filminde kendini çok iyi bir şekilde gösteren Tom Hardy diziye kendi havasını gayet güzel veriyor. Gelelim konusuna…

Tommy Shelby adıyla rol üstlenen Murphy. Babasının gitmesiyle beraber ailesine bakmak zorunda kalır. Abisinin yanında kendisi ailenin sözü geçen abisidir 🙂 Shelby ailesi zamanının korkulacak, ün sahibi ailesidir. Birçok yasa dışı işi beraberinde getirirken bunla kalmayıp birçok çeteyle savaşmak zorunda kalacaktır. Her bölümü ayrı aksiyonu ve dramı yaşatan Peaky Blinders 4. sezonunu yayınladı. 5. sezonun çekimleri ise devam etmektedir. 17 Eylül’de başlayan çekimler güzel bir sezon olacağını işaret ediyor gibi. 2019 yılının ilkbaharında yayınlanacağı düşünmekle beraber hala kesin tarihin belirlenmediğini belirtelim. Başlamanızı ısrarla belirtiyoruz ve fragmanımızı bırakıyoruz, iyi seyirler. 

About the author

tavsiye

2 Comments

Yorum Bırak

- Şubemiz Darıca evden eve nakliyat gebzeevdenevenakliyat 2018 izmit evden eve nakliyat-kocaeli evden eve nakliyat