Dizi Tavsiye

Bir Garip Dizi: Daradevil

Daredevil İnceleme © Netflix
tarafından yazıldı tavsiye

                Evet arkadaşlar bir diğer tavsiyemiz dizi kategorisinde olacak. Birçoğunuz ismini duymuş olabilirsiniz fakat bilmeyen arkadaşlar için ben de ufak bir üstünden geçeyim. Marvel dünya çapındaki film başarılarından sonra çok başarılı bir Netflix dizisi ile karşımıza çıkıyor. İlk bölümü 10 Nisan 2015’de yayımlanmış olup başarı getirmesi ardından ikinci hatta geçtiğimiz aylarda ise üçüncü sezonu yayımlanmış olmakta , her sezon ise 13 bölümden oluşmaktadır. Dizideki güzel dövüşme sahnelerinin arka planı, bilenleriniz için The Raid filminin dövüş ekibiyle birlikte çalışmakta. İlerlenen günlerde The Raid filmi içinde tavsiye yazımız gelecek.

     Daradevil’in konusu ise şu şekilde; Dizi Hell’s Kitchen adında bir bölgede geçiyor. Başkahramanımız olan Matt Murdock ufak yaşlarda kaza sonucu görme yetisini kaybediyor. Fakat sıra dışı bir şekilde diğer duyuları gereğinden fazla çalışmakta. Matt’in babası ise bu kazadan kendini suçlu tutmakta. Boksör olan babası, oğlunun isteği üzerine anlaşma dışına çıkarak dövüşü kazanır ve o gecesinde öldürülür. Matt bundan sonra intikam peşine düşecek ve asıl olaylar bundan sonra başlayacak. Gündüzleri avukat olup geceleri muhteşem bir dövüşçü olacak ve bu şehrin adaleti için çalışacaktır. Wilson Fisk isimli karakterimiz Hell’s Kitchen’da egemenlik kurmak istemekte ve bunun sonucunda DARADEVİL ortaya çıkacaktır. DARADEVİL bu egemenlik hareketlerini bozmak için her şeyini ortaya koyacak. Emin olun bu güzel dizi sizi çok ama çok şaşırtacak. Kesinlikle izlenmesini tavsiye ediyorum ve usulca fragmanı aşağı bırakıyorum… Keyifli seyirler.

Önemli bir not düşeceğim burada: Bu güzel dizi genel bildiğimiz diziler gibi sezon finallerinde en heyecanlı yerinde diziyi bitirmiyor aksine olayın bitmesine izin veriyor 😊.

”İnan bana yalan söylediğini anlarım ve anladığımda hoş karşılamam”

About the author

tavsiye

2 Comments

  • İncelemeye ek olarak daredevil’ın marvel’ın pg13 sınıra bağlı kalmadan şiddeti, cinselliği, kanı korkusuz bir şekilde gösterdiğini söyleyebilirim.(belkide diziyi diğer çizgi-roman dizilerinden ayıran en önemli detayda budur)Güzel yazı, diğer incelemeleri bekliyorum.

Yorum Bırak

- Şubemiz Darıca evden eve nakliyat gebzeevdenevenakliyat- 2018 izmit evden eve nakliyat-kocaeli evden eve nakliyat